Dysfagie dle IDDSI

KDYŽ JE JÍDLO PRO VÁS OBTÍŽNÉ

RAFINOVANÁ, LAHODNÁ A VYDATNÁ JÍDLA - OKAMŽITĚ PŘIPRAVENÁ

 Máte v rodině někoho s dysfagií? Nebo má vaše dcera nebo syn nově nasazená rovnátka? Možná jste právě prošli operací v ústní dutině. Ať už hledáte vydatnou svačinku na cesty nebo do zaměstnání, buon vivo nabízí široký výběr speciálních, vysoce výživných jídel, vařených podle tradičních rakouských receptů.

Dr. Nathalie Richter, naše spoluzakladatelka a lékařka, měla při práci se svými pacienty trpícími dysfagií (porucha polykání potravy) mnoho let opakovaně zkušenosti s špatnými stravovacími návyky těchto pacientů. Po propuštění do domácí péče si často vybírali stravu v podobě kojenecké výživy, domnívajíce se, že na trhu hotových pokrmů není žádná alternativa, která by uspokojila jejich stravovací potřeby a zmírnila nedostatky způsobené jejich stavem. Je však důležité zdůraznit, že dětská výživa není pro dospělého člověka plnohodnotnou potravinou s dostatečnou výživovou hodnotou a takový přístup nese vysoké riziko podvýživy.
 

Během svých návštěv v nemocnicích a rehabilitačních klinikách se Dr. Nathalie Richter neustále setkávala s dotazy ohledně stravy a výživy pacientů po propuštění do domácího prostředí. Tato zkušenost ji inspirovala k vytvoření našich nových, patentovaných jídel s vysoce kvalitními a výživnými složkami.

Naše šetrné vaření v páře je navrženo tak, aby zachovalo živiny a vitamíny obsažené v ingrediencích. Každá sklenice obsahuje porci rozdělenou do dvou vrstev a je přizpůsobena výživovým potřebám dospělých.

Produkty buon vivo jsou vařeny v Rakousku z regionálních surovin bohatých na bílkoviny a živiny. Naše jídla jsou certifikována podle standardu IDDSI4 pro jemnou konzistenci, která odpovídá přísné lékařské směrnici "Schluckkost II" (polykací strava II) podle definice pracovní skupiny ARGE dysfagie v Durynsku. Naše produkty buon vivo jsou také testována Univerzitou aplikovaných věd ve St. Pölten v Rakousku.

IDDSI znamená "International Dysphagia Diet Standardisation Initiative" (Mezinárodní iniciativa pro standardizaci diet při dysfagii) a jde o snahu standardizovat různé konzistence stravy pro jedince trpící dysfagií.

Náš tým úzce spolupracuje s dietology, odborníky na výživu, logopedy a lékaři při vývoji produktů pro lidi trpícími potížemi se žvýkáním a/nebo polykáním potravy (dysfagie). Naším hlavním cílem je prostřednictvím našich nových, patentovaných produktů vrátit radost a požitek z jídla těm, kteří mají tyto obtíže, bez ohledu na jejich konzistenci.

Doufáme, že naše inovativní produkty pomohou zlepšit kvalitu života těm, kteří se potýkají s dysfagií, a umožní jim opět si plně vychutnávat a užívat jídlo, i když vyžaduje specifickou konzistenci.

Ale jídla od buon vivo nejsou určena jen pro pacienty! Naše lahodná jídla, která není třeba chladit, jsou vhodná pro každého, kdo hledá rychlou svačinku (buď studenou nebo teplou) nebo je může použít jako pomazánku na chleba. Jsou ideální na cesty nebo do práce jako kompaktní a výživný oběd. Plánujete vandr a chcete mít kvalitní a chutné jídlo s sebou? buon vivo je pro vás ideálním řešením!

S našimi produkty můžete snadno a pohodlně doplnit svou stravu nezávisle na tom, zda máte specifické stravovací potřeby nebo ne. Pokud máte zájem o další informace nebo radu ohledně našich produktů, neváhejte se na nás obrátit!

Vaše buon vivo

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Cena

119120
1119120
VarHoveziMaso&HousKren
106,25 Kč bez DPH
119 Kč

Vydatné hovězí maso s jemným houskovým křenem. Klasický rakouský tafelspitz s typickou přílohou "Semmelkren" (vařená směs housek, hovězího vývaru a křenu, která se krátce povaří...

Kód: 100007
KureciPrsa&Dyne
Kuřecí prsa & dýně
Skladem (>5 ks)
106,25 Kč bez DPH
119 Kč

Lehce kořeněná kuřecí prsíčka se snoubí se smetanovou lehce ořechovou dýní. Podzimní jídlo, které je příliš dobré na to, abyste si ho vychutnali pouze v jednom ročním období. Ať...

Kód: 100005
VeprovaPecene&Knedlik
106,25 Kč bez DPH
119 Kč

Šťavnatá vepřová pečeně s nadýchanými ubrouskovými knedlíčky. Ať už studená jako pomazánka nebo teplá jako hlavní jídlo, vždy je to výživná pochoutka! Sklenička 180 g....

Kód: 100004

 

CO NÁS POHÁNÍ

Naše spoluzakladatelka a lékařka pracovala s pacienty s dysfagií mnoho let a opakovaně zažívala, jak se pacienti po propuštění do domácí péče uchýlili ke skleničkám dětské výživy, které jsou určeny pro kojence a malé děti a nejsou vhodné pro dospělé kvůli nízké výživnosti, což může vést k podvýživě. Během svých návštěv v nemocnicích a rehabilitačních klinikách se také stále setkávala s dotazy pacientů ohledně toho, jak se správně stravovat doma.

Tato zkušenost vedla k nápadu na naše nové, patentované jídla s vysoce kvalitními výživnými složkami, která jsou navržena speciálně pro pacienty s dysfagií. Šetrné vaření v páře je využíváno k zachování živin obsažených v ingrediencích. Každá sklenice obsahuje rozmixované jídlo ve dvou vrstvách, které jsou bohaté na bílkoviny a živiny, a je přizpůsobena potřebám dospělých.

Naše produkty jsou navrženy tak, aby nabízely vysoce kvalitní a výživné alternativy nejen pro pacienty s dysfagií, kteří hledají praktickou a zdravou stravu doma nebo na cestách. Pokud máte zájem o další informace, neváhejte nás kontaktovat!

 

Delivery guarantee
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Přes 3000 výdejních míst
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR